KAPLICON 2002 - jaký byl

Autor: David Filip (filipdavid@post.cz), Téma: Články
Vydáno dne 23. 08. 2002 (478 přečtení)
Sice sem tam nebyl, ale mám dovoleno, abych sem přetáhl report ze stránek CI5. Tímto jim patří můj dík.

Byl prostě super. Konal se od pátka, takže byl na tři dny. Dlouhý tak akorát, aby se pořád jen nevybalovalo a nezabalovalo a aby to mělo smysl s sebou tahat Spektráče. Ale začneme popořádku.
Parta ze západních Čech (kde byli Shrek, Milča, Wixet, Lenka a já) vyrážela v pátek někdy dopoledne. Z Plzně se vyjíždělo asi v 9 hodin a z Domažlic (kde jsem nasedal) pak v 10.30. Dorazili jsme tak po obědě a byli jsme první. Už tam na nás čekal DiHalt u jedné z PeCí místního kroužku. Okamžitě jsme vybalili Speccy a Amigu (Shrek). Vůbec Shrek měl toho s sebou nějak moc: Speccy128+2, Speccy128+ a tu Amigu. Okamžitě jsme nabootovali své diskové systémy (já D80 a Shrek MBčko). Sice nevím přesně kdy, ale ještě v pátek dorazili Velesoft, Dron a jeho přítelkyně, Tau, Logout, Hokar, Aragorn, Falco. Aragorn opět zabodoval a vzal si s sebou PeCéčko (a aby nebyl pro smích tak i Speccy+MB02). V šest večer Shrek a já museli zajet pro Hooda a Young Hooda do Českých Budějovic, protože kvůli nějaký bouračce nestihli vlak do Kaplice. Snad jsem na někoho nezapoměl. Vůbec celý tři dny byla taková volná zábava, každý si mohl dělat co chtěl. Někomu jsem předvedl nové věci v TOOLS, Velesoft samozřejmě zabodoval nejvíc, Ten si vzal svého Sprintera (ovšem v kabátě Amigy, kde měl i HDD a CDROM a i ventilátor) a Timexe. Fakt hezký, ale asi k ničemu. Nějaký DOOM pro Sprintera a emulace Pentagona i Scorpiona s Betadiskem na Sprinteru s možností 10 Mhz i reálné rychlosti. Zajímací.

V sobotu se ještě objevil Poke a PLATARI. Celý den se něco dělalo. Shrek s Hoodem robili patch na podporu hodin do BSDOSu 308, každý kdo mohl, tak se znažil pomoct, protože jim to nechodilo. Dokonce jsme zapojili do práce i Aragornovu Pec s RealSpecem. Tam právě Shrek objevil novou tajnou instrukci. Důkaz tady. Hood taky dělal podporu Pecoidních snapů na MB02 s BSDOSem, tak jsem mu trochu asistoval. Během dopoledne jsme si koupili něco na večerní táborák. Většinou nějaký špekáčky, hořčici a chlebík. Pak jsme se Shrekem opravovali jeho +2. Kdysi předtím jsme do něj šoupli deprchátor a od té doby mu nefongovala společně s +2. Tady jsem mu ten deprchátor vyndal a zkusili jsme to. Chvíli to jelo, ale jak jsme jí zadeklovali, tak zase nešla. Po dlouhých hodinách zkoušení všeho možného Shrek pořádně vyčistil sběrnici, a jela jako nikdy předtím. Tau si zkopíroval mých asi 150 disket. Wixet mi zkritizoval TOOLS 128 a večer jsme šli na táborák, přinesli jsme si tolik dřeva jako bychom tam měly být celý týden. Pak jsme šli oslavovat narozeniny našeho všemi oblíbeného Speccy. Vždyť letos má naše mašinka 20 let. Byli jsme v baru u Vlčáka ai do půl pátý, pak jsme šli na kutě. Shrekovi se během naší oslavy podařilo přesvědčit svůj patch aby pracoval tak, jak by si to představoval. Měl chybu ve špatně umístěném zásobníku. Proto dorazil asi ve dvě hodiny.

V neděli už se dělalo tak lážo plážo. Na Aragornově PeCi jsme udělai turnaj v Liero. Osobně tu pařbu neznám, takže ani nevim, jestli jsem její název napsal správně. Vyhrál Poke. Logout nám předvedl diskový systém Delta disk. Mají ho asi tři lidi v celý republice. Mě se líbí v jednom faktu (stejně jako D80) že na jedné straně se to vrazí do zdi, na druhé straně do počítače na sběrnici a už to hraje. Žádné šílené kabelování po stole. Žádné další extra zdroje, žádné mít mechaniky jen tak na stole (jak jsem viděl všude jinde - vrazíte disketu do šachty a ono se všechno vypne, protože ta mechanika do nečeho jiného narazila). Mě by se líbilo mít mechaniky a zdroj v pixle od D80 (obě mechaniky). Picnout mechaniky do zdi, MBčko do Speccy, připojit kšandy a napájení a už to hraje. No tak už toho nechám, stejně píšu už píšu jen o kravinách. Jen jěště něco řeknu o počasí. Celou dobu bylo sice pod mrakem, ale v pátek ani v sobotu nepršelo a bylo celkem teplo. V neděli po obědě začalo zase intenzivně pršet a asi bude zase něco zaplaveno. Celá akce však vůbec ohrožena záplavami nebyla, i když to v televizi trochu přeháněli.
FOTO (vlastní): je tady.