Emulátory na českém internetu 3. díl : Commodore 64

Autor: David Filip (filipdavid@post.cz), Téma: Články
Vydáno dne 09. 09. 2002 (916 přečtení)
Stránek o C64 jsem čekal celkem hodně, ale velmi mně překvapilo, že jsem se předpokládaného množství nedočkal. Našel jsem jenom 3 a jejich kvalita je velmi různá.

První, a které už jednou zmiňované byly, stránky je World of C64. Na českém internetu je to opravdová jednička na poli stránek o C64. Najdete tady poměrně velké množství downloadů her, dem apod. Nějaké ty informace o hardwaru a trošičku informací o dění na demoscéně. Jako perličku bych uvedl množství utilit a pluginů do různých programů (hlavně WinAmp).
Daleko za ním je stránka MAX 64, s poměrně pěkným žluto-oranžovým designem. Na stránce sice několik desítek souborů je, ale ty jsou řazeny podle jmen firem, které je vydaly, a to zrovna za moc šťasné nepovažuju (víte kdo například vydal Operation Wolf, já ne :( ), kdyby to alespoň bylo všechno na jedné stránce, tak by se to dalo, ale když je to na nějakých pěti stránkách, tak je to pěkně nepřehledné. Nic víc tento web nenabízí, bohužel. Navíc nebyl už něco přes rok aktualizován.
A jdeme dál, až ouplně nakonci se krčí Fans 64, stránky skoro 2 roky neaktualizované, nabízející pouze 2 downloady, a navíc vše zabalené v úplně hnusném designu, ať sem se snažil sebevíc, tak jsem nenašel nic pozitivního, co bych mohl na tomto webu pochválit, bohužel.
A je to. V příštím a možná taky posledním díle se podíváme na, nejen, u nás nejoblíbenější počítač ZX Spectrum,