Změna adresy osmibitů !!!!

Autor: David Filip (filipdavid@post.cz), Téma: Informace
Vydáno dne 09. 09. 2002 (449 přečtení)
Dne 31.10 zaniká poskytování free webhostingu na hyperlinxu, a bude dále poskytován pouze za peníze, sice to není moc (150 Kč rok), ale přesto to už není zadarmo, a tak to jenom uspíšilo mou lenost, přenést celé stránky někam jinam, kam ještě nevím, ale určitě vám to dám dopředu jiné. Pokud vás zajímají technické podrobnosti a problémy se stěhováním celého obsahu jinam tak čtěte dál. Pokud ne, tak v celém článku už nic nenajdete.

Celé osmibity pracují na skvělém redakčním systému phpRS (www.supersvet.cz). A jelikož je všechno uloženo v databázích, tak to nejde jenom tak nějak natáhnout na disk a potom hnedka natáhnout na jiný server. Je potřeba vytvořit nějaký skript, který tyto data vytáhne, a jelikož jsem VELMI líný člověk tak se mi do toho moc nechtělo, ale slova typu : "Zaplať kolo a půl nebo ti to tu všechno smažu" má na můj mozek VELMI stimulující účinky. Celý server sem chtěl stěhovat už dřív, hlavně kvůli tomu, že tady nepodporují funkci MAIL, znalci PHP zanjí ti co ne tak je to funkce, která umožňuje přes stránky odesílat maily, kvůli které nemůžu odesílat nové články na maily těch, kteří se k tomu přihlásili, hodně mě taky štvala velmi divná podpora práce se soubory, která mě dřív hodně s...a a kvůli které se spuštění osmibitů oddálilo o téměř 2 měsíce, díky které jsem mohl zahodit můj 2 měsíce vyvíjený RS, který pracoval pouze se souborama :(.
Naštěstí je tady ještě pán Lukáš (autor PhpRS), který tvoří novou verzi tohoto RS, která v sobě ponese možnost importu databáze a tak se už pomalu připravuju na přechod, který teď bude o něco jednoduší.
Pro vás, čtenáře, to znamená hlavně možnost plného využití systému, jako je upozorňování na nové články a soubory.
P.S.: předběžná a velmi pravděpodobná adresa bude : osmibity.aktualne.cz, nebo osmibity.d2.cz