Rok osmibitů

Autor: David Filip (filipdavid@post.cz), Téma: Informace
Vydáno dne 09. 11. 2002 (347 přečtení)
Ano je tomu již něco přes rok, co vznikly tyto stránky. V článku se pokusím tento rok zhodnotit a ukázat změny, které vedly od velmi jednoduché stránky s pár emulátorama až k tomuto webu.

Úplně první verze stránek vznikla v říjnu roku 2001, avšak byla to pouze jedna malá část mého poměrně široce zaměřeného webu. Měla pouze několik stránek, kde bylo možno si nějaký ten emulátor stáhnou pak ještě něco málo softu do nich. Nic víc.

Hned na konci listopadu jsem se rozhodl celé stránky předělat a oddělit jednotlivé sekce od sebe. Taky jsem se vyhranil a zahrnul do nich pouze osmibitové počítače (do té doby bylo možno stáhnout i emulátory na konzole a handlety). Rozhodl jsem se napsat nějaké ty stručné popisy, tuto věcičku sem poprvé a taky naposled (na českých webech) viděl na stránce Emulátory všeho druhu. Ale šel jsem víc do hloubky.
Ukázal bych aj nějaký ten obrázek, ale nějak se žádná podoba z té doby nezachovala, ale možná to znáte, takový ten černý design s červenýma odkazama, prakticky (ouplně) bez grafiky, nic moc.

Čas šel dál a nějak v lednu (jo trpím hyperaktivitou :)) jsem začal přemýšlet, že udělám něco většího, hodně většího :). Začal sem vyvíjet svůj vlastní redakční systém, aby na tom mohlo pracovat několik lidí součastně. Start sem slíbil v březnu, pak kvůli problémům s RS v dubnu a nakonec sem to celé spustil někdy v polovině května, když sem se naštval a našel si jiný Redakční systém, který sem nevyvíjel. A na tomto PhpRS (tak se to menuje) to běží dodnes, i když proběhlo několik změn verze z původní 1.60 na součastnou 2.10. Začalo to slibně, podařilo se mi sehnat několik lidí, kteří by psali taky, ale jak už to chodí, tak ani jeden nic nikdy nenapsal, kromě BOMIho, ten jeden článek napsal (díky), i když někdo pořád slibuje že něco napíše, ale je velmi zaneprázdněn, zdravím Schotka :).
Z malého webu se celé osmibity pomalu (vlastně celkem rychle, protože jednu dobu vycházel nový článek tak 3x týdně) staly nejspíš největším webem všeobecně zaměřených pouze na osmibitové počítače v ČR a možná i v celé střední Evropě, já vím samochvála smrdí, a za chvíli pokud emulators.cz budou stále tak stagnovat, tak i v tak nějak celkově (Zdar Pepi a Evilminde).
ze začátku jsem to chtěl koncipovat opravdu velmi všeobecně, kde by bylo opravdu všechno, jako reportáže z Demoscény, recenze her apod. Bohužel nejsem schopný tohle všechno sám utáhnout. Už je to ohrané, ale kdyby ste chtěl někdo spolupracovat, tak mi klidně napište.
Grafika se prakticky (tzn. vůbec) neměnila. A to co víděte okolo tak to tady vypadalo i při startu. I když nová grafika se už chystá.
A co dál? Rád bych se chtěl věnovat více českým počítačům. Předělat tu grafiku atak nějak podobně. Díky za dosavaní přízeň a spoustu mailů (jeden od Z. Aldera, díky), které ste mi poslaly.